Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Aj vaša pleť pod rúškom trpí? Poznáme triky, vďaka ktorým už viac nebude!

17.04.2020

Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou.

Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä počas slnečných, teplých dní, ktorých bude stále viac. Aj skúsená kozmetička radí, aby ste si pri nosení ochranného rúška na tvár robili pauzy. „Po dvoch hodinách si rúško dajte aspoň na päť minút dole (ak je možnosť). Pleť sa trošku vyvetrá a nadýcha,“ vysvetľuje Patrícia Fodorová.

Ako sa starať o pleť, keď nosíte ochranné rúško?

Táto situácia si vyžaduje, aby ste prehodnotili svoju doterajšiu starostlivosť o pleť a zmenili ju k lepšiemu. Za pravdu nám dáva aj kozmetička. „Treba úplne vynechať dekoratívnu kozmetiku a čistiť si pleť, ideálne iba dvakrát denne, jemným gélom alebo krémom. Siahnite po produktoch, ktoré obsahujú napríklad vitamín E, B5 (panthenol), B3,“ dodáva Patrícia Fodorová, podľa ktorej sú skvelým riešením aj krémy s protizápalovým účinkom. Taktiež odporúča používanie bariérových krémov, ale aj tých s regeneračným účinkom, ktoré upokojujú namáhanú pleť.

6 tipov pre zdravú pleť

  • V okolí úst a na ostatné časti tváre, ktoré zasahuje rúško, si nenanášajte mejkap ani BB či CC krém. Dermatológovia radia vyhýbať sa v týchto lokalitách aj hutným krémom s ochranným faktorom, pod ktorými pleť nedýcha.
  • Pleť čistite dôsledne, no stačí dvakrát denne, aby ste ju zbytočne nedráždili. Prehnané čistenie môže spôsobiť vysúšanie, praskanie, predčasné tvorenie vrások i vznik akné.
  • Do svojej kozmetickej rutiny by ste mali zaradiť hydratačné sérum. Ideálne také, ktoré obsahuje kyselinu hyalurónovú, odporúčame napríklad HYALURMED Face Serum PRO. Upokojí vašu podráždenú pleť a dodá jej stratenú pružnosť. Jeho zloženie z čiernej orchidey a alantoínu zároveň zabezpečí nevyhnutnú hydratáciu a regeneráciu pleti, čím sa stane citlivá pokožka odolnejšou.
Face sérum
krémy na tvár
  • Keďže iba hydratovaná pleť a organizmus môžu byť zdravé, nezabúdajte na pitný režim. Jeho pozitívny účinok môžete znásobiť užívaním HYALURMED Čírej kyseliny hyalurónovej na pitie. Samotná kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho tela a jej sila spočíva v celkovej hydratácii tkanív. Keďže táto kyselina pôsobí smerom zvnútra von, má nespočetné množstvo priaznivých účinkov nielen na pleť, ale taktiež si v tele dokáže nájsť miesto, kde sú jej účinky potrebné.
kyselina hyalurónová na pitie
  • V neposlednom rade je kľúčom k úspechu nosenie rúšok z čistej bavlny, ktorá dráždi pleť najmenej. Rovnako tak by látka nemala obsahovať výrazné neprirodzené farbivá.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle