Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Potrebujem jesenný detox!

08.10.2019

Ak sa cítime unavení, malátni a bez života, snažíme sa to zahnať spánkom. Avšak niekedy len spánok nestačí. Rozmýšľali ste už nad tým, že chyba môže byť niekde inde?

Samozrejme, že môže. Ale kde? To by bolo radosti, ak by sme všetky naše bolesti zahnali len spaním. Toto je však utópia. Ale poďme k veci! Ak ste už dlhšie malátni, unavení, máte problémy s trávením, nevoľnosti, ste podráždení, máte slabé vlasy a krehké nechty, mali by ste sa zamyslieť nad príčinou týchto problémov a ich riešenie neodkladať. Ako už býva zvykom, naše telo si poľahky dokážeme kadečím zaniesť, niekedy vedome, inokedy zas nevedome. Ak je telo plné rôznych nezdravých usadenín, treba si nájsť čas a spôsob, ako podporiť svoje zdravie.

Očista tela

Vynikajúci spôsob, ako poriadne zatočiť so spomínanými problémami, je detoxikácia organizmu. Možno vám to príde ako klišé, ale, verte, niečo na tom predsa bude. Len si spomeňte, čo všetko ste skonzumovali počas leta. A teraz si predstavte, že s tým všetkým si má vaše telo poradiť. Lenže ako, ak mu nepomôžete?

Ako detoxikovať?

Nie, nie, ak vám ako prvé napadla drastická diéta, ihneď na ňu zabudnite! Očista tela by mala v prvom rade prebiehať s rozumom. Zmena spôsobu stravovania by mala prísť zľahka a až postupne naberať na obrátkach. Do jedálnička by ste mali zaradiť ovocné a zeleninové šťavy, obilniny a s určitosťou vieme povedať, že fastfoody treba obchádzať oblúkom.

Áno, dostali sme sa aj k tomu, že obmedziť  alkohol, cigarety a iné neduhy je priam nevyhnutné. Či sa vám to páči, alebo nie, pre telo sú naozaj záťažou. Za pravdu nám dáva aj odborníčka. „Telo má vynikajúce regeneračné a detoxikačné schopnosti, dokáže sa priebežne zbavovať toxínov a veľmi mu pomôžeme, ak ho zaťažujeme čo najmenej. Toxínom sa nedá úplne vyhnúť, preto je dôležité zamerať sa na zdravý životný štýl a vytvorenie takých návykov, ktoré pomôžu eliminovať väčšinu z nich. Sústreďte sa na to, čo môžete ovplyvniť. Naučte sa detoxikovať svoje telo neustále a priebežne: správnou výživou, pitným režimom, spánkom, cvičením, správnymi doplnkami výživy a pozitívnym myslením. Nárazové detoxikačné kúry nemajú veľký význam, ak sa po nich vrátite k nezdravému životnému štýlu, a rovnako nie sú zázračným receptom na záchranu zdravia zničeného dlhodobo nezdravým životným štýlom. V prípade potreby je nutné detoxikačnú kúru konzultovať a absolvovať pod dohľadom odborníka/lekára,“ hovorí výživová poradkyňa Vilma Vitteková.

Detoxikácia organizmu vodou

Určite ste už počuli o tom, že najlepším liekom na očistu tela od toxínov a usadenín je voda. Je to pravda, no ak si do vody pridáte inovatívny prípravok, ktorý prirodzeným spôsobom zlepšuje detoxikačné procesy v ľudskom tele, ste na správnej ceste za dokonalou očistou. Naše telo má vlastné detoxikačné nástroje, ale DETOX DEOTIC 30, ktorý obsahuje 30 účinných bylín v presne špecifikovaných pomeroch, im dokonale pomáha a podporuje ich. Účinok je intenzívny a jedna zložka zvyšuje výhody druhej. Nájdete v ňom aj žihľavu, ktorú už Hippokrates považoval za kráľovnú všetkých liečivých bylín. Tento skvelý kokteil plný zdravia je jedinečný a účinný spôsob, ako začať s očistou organizmu. Tak čo, idete do toho s nami?

Prečo by som mala detoxikovať?

  • Očista tela prinavracia rovnováhu organizmu, navodzuje pocit zdravia a dodáva energiu.
  • Detoxikácia odstraňuje toxíny z tela, prečisťuje orgány, tkanivá a bunky.
  • Prevencia je vždy lepšia ako liečba.
  • Detoxikácia taktiež pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach.

Aké sú hlavné detoxikačné orgány?

  • Pečeň
  • Obličky
  • Koža
  • Pľúca
  • Lymfatický systém
  • Hrubé črevo

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle