Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Potrebujem jesenný detox!

08.10.2019

Ak sa cítime unavení, malátni a bez života, snažíme sa to zahnať spánkom. Avšak niekedy len spánok nestačí. Rozmýšľali ste už nad tým, že chyba môže byť niekde inde?

Samozrejme, že môže. Ale kde? To by bolo radosti, ak by sme všetky naše bolesti zahnali len spaním. Toto je však utópia. Ale poďme k veci! Ak ste už dlhšie malátni, unavení, máte problémy s trávením, nevoľnosti, ste podráždení, máte slabé vlasy a krehké nechty, mali by ste sa zamyslieť nad príčinou týchto problémov a ich riešenie neodkladať. Ako už býva zvykom, naše telo si poľahky dokážeme kadečím zaniesť, niekedy vedome, inokedy zas nevedome. Ak je telo plné rôznych nezdravých usadenín, treba si nájsť čas a spôsob, ako podporiť svoje zdravie.

Očista tela

Vynikajúci spôsob, ako poriadne zatočiť so spomínanými problémami, je detoxikácia organizmu. Možno vám to príde ako klišé, ale, verte, niečo na tom predsa bude. Len si spomeňte, čo všetko ste skonzumovali počas leta. A teraz si predstavte, že s tým všetkým si má vaše telo poradiť. Lenže ako, ak mu nepomôžete?

Ako detoxikovať?

Nie, nie, ak vám ako prvé napadla drastická diéta, ihneď na ňu zabudnite! Očista tela by mala v prvom rade prebiehať s rozumom. Zmena spôsobu stravovania by mala prísť zľahka a až postupne naberať na obrátkach. Do jedálnička by ste mali zaradiť ovocné a zeleninové šťavy, obilniny a s určitosťou vieme povedať, že fastfoody treba obchádzať oblúkom.

Áno, dostali sme sa aj k tomu, že obmedziť  alkohol, cigarety a iné neduhy je priam nevyhnutné. Či sa vám to páči, alebo nie, pre telo sú naozaj záťažou. Za pravdu nám dáva aj odborníčka. „Telo má vynikajúce regeneračné a detoxikačné schopnosti, dokáže sa priebežne zbavovať toxínov a veľmi mu pomôžeme, ak ho zaťažujeme čo najmenej. Toxínom sa nedá úplne vyhnúť, preto je dôležité zamerať sa na zdravý životný štýl a vytvorenie takých návykov, ktoré pomôžu eliminovať väčšinu z nich. Sústreďte sa na to, čo môžete ovplyvniť. Naučte sa detoxikovať svoje telo neustále a priebežne: správnou výživou, pitným režimom, spánkom, cvičením, správnymi doplnkami výživy a pozitívnym myslením. Nárazové detoxikačné kúry nemajú veľký význam, ak sa po nich vrátite k nezdravému životnému štýlu, a rovnako nie sú zázračným receptom na záchranu zdravia zničeného dlhodobo nezdravým životným štýlom. V prípade potreby je nutné detoxikačnú kúru konzultovať a absolvovať pod dohľadom odborníka/lekára,“ hovorí výživová poradkyňa Vilma Vitteková.

Detoxikácia organizmu vodou

Určite ste už počuli o tom, že najlepším liekom na očistu tela od toxínov a usadenín je voda. Je to pravda, no ak si do vody pridáte inovatívny prípravok, ktorý prirodzeným spôsobom zlepšuje detoxikačné procesy v ľudskom tele, ste na správnej ceste za dokonalou očistou. Naše telo má vlastné detoxikačné nástroje, ale DETOX DEOTIC 30, ktorý obsahuje 30 účinných bylín v presne špecifikovaných pomeroch, im dokonale pomáha a podporuje ich. Účinok je intenzívny a jedna zložka zvyšuje výhody druhej. Nájdete v ňom aj žihľavu, ktorú už Hippokrates považoval za kráľovnú všetkých liečivých bylín. Tento skvelý kokteil plný zdravia je jedinečný a účinný spôsob, ako začať s očistou organizmu. Tak čo, idete do toho s nami?

Prečo by som mala detoxikovať?

  • Očista tela prinavracia rovnováhu organizmu, navodzuje pocit zdravia a dodáva energiu.
  • Detoxikácia odstraňuje toxíny z tela, prečisťuje orgány, tkanivá a bunky.
  • Prevencia je vždy lepšia ako liečba.
  • Detoxikácia taktiež pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach.

Aké sú hlavné detoxikačné orgány?

  • Pečeň
  • Obličky
  • Koža
  • Pľúca
  • Lymfatický systém
  • Hrubé črevo

Posledné články

Svätý Valentín nie je žiadny komerčný výmysel firiem, práve naopak, k tomuto sviatku sa viaže dávna história. Jedna z legiend opisuje Valentína ako kňaza, ktorý napriek zákazu oddával zamilované páry, za čo bol popravený. Ďalšia legenda hovorí o mužovi, ktorý pomáhal utiecť z väzenia bitým a mučeným kresťanom. Pre tento prehrešok ho zatvorili do žalára, kde sa zamiloval do žalárnikovej […]
Preslávená kyselina hyalurónová sa už roky rokúce používa v estetickej medicíne. Vedeli ste však, že vďaka jej účinkom je naša pleť krásna nielen zvonku, ale ak siahnete po jej tekutej forme (kyseline hyalurónovej na pitie), dokáže uľaviť aj od bolesti  a problémov s pohybom? Čistá pleť bez vrások Žiarivá a zdravá pleť je v mladom veku skoro vždy samozrejmosťou, […]
Fakt 1. – Množstvo kolagénu v tele vekom ubúda Všetci starneme, čo si budeme nahovárať. V určitom veku telo už dáva najavo, že odmieta fungovať tak ako kedysi a jednoducho potrebuje nejakú „šťavu“. Po 25. roku života sa v tele začína vytvárať už o čosi menej kolagénu, ale neľakajte sa. Ešte stále to nie je úplne kritické. Kedy teda prichádzajú […]
Najväčší orgán nášho tela – koža – sa správa ako žena. Cez deň musí zvládnuť nápor povinností a stresu (dobre vyzerať, chrániť organizmus pred škodlivými vplyvmi prostredia, byť svieža aj napriek únave), z večera do rána sa zas potrebuje zbaviť záťaže, ktorej bola vystavená cez deň. Inak povedané, regenerovať sa. Dva druhy krémov vo svojej kúpeľni – […]
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle