Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Pomoc: Vlasy na úteku!

06.09.2019

Vypadnutý vlas už prezradil nejedného neverníka. Nie je to však jediná nepríjemnosť, ktorú nám v živote padanie vlasov spôsobuje. Ešteže na scénu vstúpil hrach. Že ako to spolu súvisí? Zásadne!

Vypadávanie vlasov je také nepríjemné! Okrem toho, že sú všade, čo je otravné, postupne vidno, že nie sú tam, kde by mali byť v prvom rade – na hlave. Priemerne by tam mal mať každý z nás okolo 100- až 150-tisíc hustých, lesklých a pevných vlasov.

Vedeli ste, že farba vlasov súvisí s ich počtom?

  • Blondiaci sú prírodou obdarenejší, mávajú 120- až 130-tisíc vlasov
  • Tmavovlasým bolo nadelených pekných 100-tisíc
  • Ryšavým asi 80-tisíc
farba vlasov

Aké sú príčiny vypadávania vlasov?

Niekedy je vypadávanie neviditeľné, nenápadné a pomalé, inokedy to vyzerá na hromadný štrajk. Najmä keď zaúraduje stres, choroba alebo hormonálne zmeny. Tie spôsobujú takzvané difúzne padanie vlasov, kedy rýchlo vypadávajú z celej plochy hlavy až začne presvitať pokožka. NEPRÍJEMNÉ je slabé slovo! Silnejšie pohlavie je zväčša bezmocné pri takzvanom ložiskovom padaní, kedy vznikajú, odborne povedané, „ostro ohraničené lysiny“ rôznej veľkosti. Laicky plešina.

Ani jeden spôsob padania nie je pre čoraz chudobnejšieho majiteľa vlasov príjemný. „Na stave vlasov a nechtov sa často ako na prvých miestach prejavuje nejaký zdravotný problém, hoci nemusí byť vždy závažný, niekedy je to iba nedostatok vitamínov,“ hovorí kaderníčka Karin Vavrušková. „Príčina vypadávania vlasov môže byť aj mechanická, ak sú vlasy pri umývaní a sušení príliš namáhané a nezaobchádza sa s nimi šetrne. Vlasy však reagujú aj na zmenu ročného obdobia. Za vyskúšanie určite stoja kvalitné šampóny proti vypadávaniu alebo na podporu obnovy rastu vlasov z lekárne.“

poškodené vlasy

Presne tak, dobrý šampón môže pomôcť! Lebo aj keď genetiku kozmetickými prípravkami nedokážeme zmeniť, vedecký pokrok dokáže malú-veľkú vec – vypadávanie spomaliť upravením životného cyklu vlasu a rýchlo obnoviť rast nových vlasov, ak sú miesta, z ktorých vyrastajú, ešte živé.

Čo pomáha proti vypadávaniu vlasov?

Vlasy vyrastajú z folikulov. Ak sú poškodené alebo mŕtve, nič z nich už nevyrastie. Vedci však prišli na to, ako ich zregenerovať či oživiť. Pomôžu prírodné rastlinné kmeňové bunky, ktoré majú schopnosť deliť sa a vytvoriť taký typ buniek, aký organizmus potrebuje.

Vlasové sérum HAIRIZE obsahuje výťažok z geneticky neupravovaného hrachu, látku Cressatine a aktívny roztok hodvábnych aminokyselín (Crosilk). Tie prenikajú do poškodených folikulov a tam podporia vitalitu kmeňových buniek, ktoré sa zase začnú deliť. Ich schopnosť delenia je neobmedzená. Týmto zabezpečia regeneráciu poškodených vlasových cibuliek a z nich začnú opäť vyrastať zdravé a silné vlasy. Vlasové sérum HAIRIZE s prírodnými kmeňovými bunkami navyše podporuje tvorbu keratínu, upravuje životný cyklus vlasov a ošetruje pokožku hlavy.

HAIRIZE vlasové sérum

Strapaté mýty

Alebo že by rednutiu vlasov mohli zabrániť kadernícke nožnice? Mnoho ľudí je stále presvedčených, že časté strihanie vlasy zahusťuje. V skutočnosti nový strih dokáže objem zlepšiť opticky, počet vlasových cibuliek, z ktorých vlasy rastú, však nezmení ani ten najlepší účes. Mýtom je aj nepriama úmera medzi mastením vlasov a ich umývaním. Pokiaľ sú vlasy mastné, mastná je aj pokožka hlavy a tej určite treba pomôcť. Šetrné šampóny urobia vlasom aj miestam, odkiaľ vyrastajú, určite lepšiu službu ako ďalší deň bez očisty. Jedným z nich je aj objemový šampón HAIRIZE.

Objemový šampón HAIRIZE:

  • optimalizuje pH pokožky hlavy
  • zlepšuje štruktúru vlasov
  • vlasy sú hydratované, hladké, lesklé, dobre sa rozčesávajú, menej elektrizujú a lepšie zvládajú záťaž vyvolanú vonkajšími faktormi
HAIRIZE objemový šampón

Čo vlasom škodí?

  • voľné radikály
  • suchý horúci vzduch fénov
  • sálajúca horúčosť žehličiek

Keď sme už pri tom teple, dámam sa určite nepáči, že kulmovanie, žehlenie a fénovanie vlasom škodí, hoci teplo pomáha urobiť si perfektný účes. Nikto netvrdí, že sa treba tohto spôsobu úpravy koruny krásy vzdať, ale určite je fajn, nechať jej občas „time out“ a v prípade „útoku“ horúcim vzduchom je žiaduce vlasy ochrániť a ošetriť na to určenými vlasovými prípravkami.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle