Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Lenka Šóošová: Po 40tke sa o krásu starám zvnútra

21.03.2019

Moderátorka najsledovanejšej rannej relácie a maskérka, Lenka Šóošová, je dôkazom, že vek je naozaj len číslo. Zdravú a žiarivú pleť má nielen vďaka make-upu. Chceli sme preto poznať jej zaručené tipy ako sa o pleť i telo starať.

Hovorí sa, že žena po 30tke už pozná svoje telo dokonale. Vie ako sa o neho starať. Je to tak?

Áno. V oblasti krásy a zdravia sú veci, ktoré by som už neopakovala, pritom v mladosti boli bežné. Naopak, mám rituály na ktoré nedám dopustiť.

Prezradíte nám ich?

Nikdy sa nezabudnem odlíčiť. Som maskérka a viem, ako môže tento občasný zlozvyk s krásou „zatočiť“. Naopak, hydratujem ako sa len dá. Než ráno odídem z domu, vypijem minimálne 3 poháre čistej vody. Do prvého pohára pridám kyselinu hyalurónovú na pitie, pretože krémy mi už nestačia. Robím si kúry. Začnem pri 3ml, druhý mesiac 2ml a tretí mesiac iba 1ml. Slúži dobre nielen pokožke, ale aj kĺbom a naše telo jej tvorí stále menej. Už roky používam kapsule s vitamínom E na pleť, každý večer ampulku prepichnem a aplikujem na tvár. Kedysi mi toto tajomstvo mladosti prezradila Beata Dubasová, ktorá je podľa mňa dodnes chodiacou reklamou anti-agingu (úsmev).

Zmenila sa vaša kozmetická rutina odkedy ste mama?

Jednoznačne (smiech). Predtým som nespala kvôli ranným vysielaniam, teraz mám pocit, že nespím vôbec a to je problém nielen pre pleť. Kým moji chlapci vyrastú, doháňam to ako sa len dá. Výživovými doplnkami a oddychom kedykoľvek je to možné. Keď nespíte, vrásky sú hlbšie.

Dnes je takmer bežné, starať sa o pleť využitím takzvaných aktívnych zložiek, mať takmer medicínske vedomosti. Máte čas aj na toto?

Od tridsiatky som fanúšikom retinolu. Mám doma derma roller, ktorý pravidelne používam – mezoterapiu považujem za vyšší level starostlivosti. A sledujem zloženie produktov. Na spoluprácu ma oslovuje veľa značiek, vážim si to, ale nie som schopná všetko otestovať. Mám svoju dermatologičku, stará sa o mňa niekoľko rokov, no každodenná starostlivosť je základ. Keď sa o seba nestaráte, nepomôže vám ani kúzelník. A keď niečomu dôverujem, nemením to.

Napriek nedostatku času ste sa stali ambasádorkou značky HYALURMED. Prečo?

Mám to šťastie, že si dnes môžem spolupráce vyberať. Stala som sa ambasádorkou značky HYALURMED - kyseliny hyalurónovej na pitie a séra so slimačím slizom – pretože som ich otestovala a na mňa fungujú. Nie sú to však jediné produkty, ktoré som si z portfólia Pharma MKL obľúbila. Ale to prezradím až časom a po dlhšom testovaní. Nenabádam však nikoho k tomu, aby robil to isté. Ako som povedala, vekom každý pochopí, čo je dôležité pre jeho telo.

Občas sa (najmä v zahraničí) stáva, že známa osobnosť absolvuje estetický zákrok a následne sa stane tvárou krému či séra, pričom propaguje jeho účinky. Je to v poriadku?

V poriadku je všetko, čomu ľudia chcú veriť. Všetky estetické zákroky uznávam a rešpektujem. Raz na nich určite príde čas. Zatiaľ sú ošetrenia, ktoré absolvujem viac menej relaxačné. Preto s čistým svedomím hovorím, že pijem kyselinu hyalurónovú (smiech). Keď už nebude stačiť, nemám problém priznať to. Na vrásky už mám vek. Zo smiechu aj z únavy.

Spomenuli ste, že sa o krásu staráte aj zvnútra. Detoxikujete na jar?

Tak by som to nenazvala. Počúvam svoje telo, to mi vždy napovie. A občas potrebujem akoby upratať aj v ňom. Ak sa čistím, tak len prirodzenou cestou. Mám overené, že pravidelná a zmysluplná podpora tých častí organizmu, ktoré majú „na starosti“ odbúravanie toxínov a čistenie sa odrazí aj na kráse. Nedávno som na svojom instagrame prezradila, že si v lekárni kupujem mix 30-tich bylín s vitamínom B6, lebo mám potom lepšiu náladu, dobrú imunitu aj fungujúci metabolizmus. Neverili by ste koľko som dostala otázok – čo sú to za čary (smiech). Lebo rýchlosť života trápi asi všetkých.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle