Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

Kyselina hyalurónová na pitie a jej blahodárne účinky na organizmus

30.01.2019

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka. S vekom jej však v našom tele ubúda. Pleť vädne, vysychá a, čo je ešte horšie, začínajú nás prenasledovať bolesti kĺbov a svalov.

Podľa niektorých štúdií okolo 40. roku života sa vlastná produkcia kyseliny hyalurónovej znižuje a jej obsah sa v tele redukuje až o polovicu. Po 60. roku života je vlastná produkcia už natoľko nízka, že v tele zostáva iba približne desať percent z pôvodného množstva. Preto by sme si mali dávať pozor a začať ju prijímať z externých zdrojov.

HYALURMED - KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Kde všade sa nachádza kyselina hyalurónová

Vznik kyseliny hyalurónovej zapríčiňujú enzýmy vo vnútri našich buniek a cez bunkovú membránu postupne preniká do medzibunkového priestoru. Približne 55 % z celkového množstva kyseliny hyalurónovej v organizme sa nachádza v pokožke. Ďalej sa nachádza sa v  slizniciach, chrupavke, sklovci oka, pupočnej šnúre či synoviálnej tekutine, v tzv. kĺbovom maze. Významné množstvo kyseliny hyalurónovej obsahujú aj pľúca, obličky, svaly a mozog“, ozrejmuje MUDr. I. Húšťová. Životnosť však kyseliny hyalurónovej v organizme je veľmi krátka, takmer dve tretiny z množstva, ktoré si telo samo vyprodukuje, sa spotrebuje prakticky počas jedného dňa.

Účinky kyseliny hyalurónovej na pleť

Pre zachovanie vitálnej mladej pokožky bez zbytočných vrások je nutná jej starostlivosť najmä zvnútra. Dosiahnuť to možno nie je také ťažké, ak viete, čo dokáže urobiť malý veľký zázrak – Hyalurmed číra kyselina hyalurónová na pitie. Veľmi dôležitú úlohu má pri hojení rán a novotvorbe buniek, čím poskytuje protistarnúcí a omladzujúci účinok. So svojimi analgetickým a protizápalovým účinkom navyše zlepšuje stav pleti po akné a vyhladzuje ju. V kombinácii s tekutým kolagénom vo forme peptidov podporuje jej hydratáciu, pevnosť a pružnosť, a preto sa často využíva v estetickej medicíne ako omladzujúci prostriedok.

Kyselina hyalurónová proti bolestiam kĺbov

Užívanie Hyalurmedu pomáha aj pri bolesti opotrebovaných kĺbov a  vracia do nich život zvnútra. Hrá dôležitú úlohu pri transporte výživných látok a vďaka svojej molekulárnej štruktúre viaže vodu a získava gélovú konzistenciu. Je schopná vodu absorbovať, udržať a uvoľňovať podľa potrieb organizmu. Má aj ochrannú funkciu proti baktériám, vírusom a cudzorodým látkam, čím dočasne zabraňuje preniknúť dovnútra bunky. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam odstraňuje odpadové produkty z kĺbového púzdra a je zdrojom živín pre bunky chrupavky“, hovorí MUDr. I. Húšťová.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle