Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

5 mýtov o opaľovaní

15.06.2020

1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní

Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri.

2. Vodoodolný opaľovací krém stačí naniesť iba raz

Bolo by to krásne, no nie je to celkom tak. Slovo „vodoodolný“ znamená, že opaľovací krém vás chráni pred slnkom istý čas aj vo vode, pri kúpaní však jeho účinnosť výrazne slabne. O to viac, ak sa potíte alebo utriete osuškou. Po osušení preto radšej aplikáciu opakujte. Každý opaľovací krém - aj ten vodoodolný - treba pri intenzívnom opaľovaní aplikovať opakovane, pokojne aj po 60 minútach.

3. Ak má make-up ochranný faktor, opaľovací krém už nepotrebujete

Make-up môže obsahovať aj ten najúžasnejší filter, no aby bol skutočne účinný, treba ho naniesť vo väčšom množstve, než v akom si ho bežne dávate. Ak nechcete mať na tvári „hrubú omietku“, odporúčame použiť najprv opaľovací krém na tvár a po jeho vsiaknutí naniesť make-up.

4. Otvorený opaľovací krém z minulého roka môžem ďalej používať

Slnečné lúče spôsobujú nielen predčasné starnutie pokožky, ale aj kozmetiky. Hoci vás dátum spotreby na opaľovacom kréme z minulého roka zvádza, aby ste sa ním natierali aj naďalej, ak ste ho mali často na slnku a v teple, radšej neriskujte. Jeho účinnosť už môže byť nižšia.

5. Opaľovacie krémy pre dospelých chránia menej ako opaľovacie krémy pre deti

Mýtus! Účinné látky obsahujú rovnaké, ale aby nedráždili citlivejšiu detskú pokožku, nezvyknú byť parfumované a neobsahujú parabény.

Ako na starecké a pigmentové škvrny?

Ak máte citlivú pokožku a zle znášate bežné opaľovacie prípravky, môžete siahnuť po opaľovacom kréme s minerálnymi filtrami Hyalurmed, ktorý:

  • obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pokožku regeneruje a dokáže spomaliť alebo aj zastaviť vznik tzv. stareckých škvŕn.
  • obsahuje kombináciu až troch vysokoúčinných, celosvetovo schválených UV filtrov SunCat MTA, vďaka ktorým plní aj funkciu opaľovacieho krému na tvár proti pigmentovým škvrnám. Tie sú podmienené hormonálne, bežne vznikajú v tehotenstve alebo pri užívaní niektorých liekov. Vyskytnúť sa môžu aj v mladšom veku.
Hyalurmed ochranný opaľovací krém s kyselinou hyalurónovou

Kombináciou prípravku s kyselinou hyalurónovou a UV filtrov sa teda nechránite len pred spálením, ale aj pred vznikom stareckých a pigmentových škvŕn.

A ktoré notoricky známe chyby ľudia neustále pri opaľovaní opakujú? „Nenatrú sa ešte pred odchodom na kúpalisko, pritom filtre majú určitý čas na to, aby sa rozvinuli, a nezvolia UV filter vhodný pre typ svojej pokožky,“ upozorňuje kozmetička Lenka Kovářová.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle