Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

5 mýtov o opaľovaní

15.06.20

1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní

Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri.

2. Vodoodolný opaľovací krém stačí naniesť iba raz

Bolo by to krásne, no nie je to celkom tak. Slovo „vodoodolný“ znamená, že opaľovací krém vás chráni pred slnkom istý čas aj vo vode, pri kúpaní však jeho účinnosť výrazne slabne. O to viac, ak sa potíte alebo utriete osuškou. Po osušení preto radšej aplikáciu opakujte. Každý opaľovací krém - aj ten vodoodolný - treba pri intenzívnom opaľovaní aplikovať opakovane, pokojne aj po 60 minútach.

3. Ak má make-up ochranný faktor, opaľovací krém už nepotrebujete

Make-up môže obsahovať aj ten najúžasnejší filter, no aby bol skutočne účinný, treba ho naniesť vo väčšom množstve, než v akom si ho bežne dávate. Ak nechcete mať na tvári „hrubú omietku“, odporúčame použiť najprv opaľovací krém na tvár a po jeho vsiaknutí naniesť make-up.

4. Otvorený opaľovací krém z minulého roka môžem ďalej používať

Slnečné lúče spôsobujú nielen predčasné starnutie pokožky, ale aj kozmetiky. Hoci vás dátum spotreby na opaľovacom kréme z minulého roka zvádza, aby ste sa ním natierali aj naďalej, ak ste ho mali často na slnku a v teple, radšej neriskujte. Jeho účinnosť už môže byť nižšia.

5. Opaľovacie krémy pre dospelých chránia menej ako opaľovacie krémy pre deti

Mýtus! Účinné látky obsahujú rovnaké, ale aby nedráždili citlivejšiu detskú pokožku, nezvyknú byť parfumované a neobsahujú parabény.

Ako na starecké a pigmentové škvrny?

Ak máte citlivú pokožku a zle znášate bežné opaľovacie prípravky, môžete siahnuť po opaľovacom kréme s minerálnymi filtrami Hyalurmed, ktorý:

  • obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pokožku regeneruje a dokáže spomaliť alebo aj zastaviť vznik tzv. stareckých škvŕn.
  • obsahuje kombináciu až troch vysokoúčinných, celosvetovo schválených UV filtrov SunCat MTA, vďaka ktorým plní aj funkciu opaľovacieho krému na tvár proti pigmentovým škvrnám. Tie sú podmienené hormonálne, bežne vznikajú v tehotenstve alebo pri užívaní niektorých liekov. Vyskytnúť sa môžu aj v mladšom veku.
Hyalurmed ochranný opaľovací krém s kyselinou hyalurónovou

Kombináciou prípravku s kyselinou hyalurónovou a UV filtrov sa teda nechránite len pred spálením, ale aj pred vznikom stareckých a pigmentových škvŕn.

A ktoré notoricky známe chyby ľudia neustále pri opaľovaní opakujú? „Nenatrú sa ešte pred odchodom na kúpalisko, pritom filtre majú určitý čas na to, aby sa rozvinuli, a nezvolia UV filter vhodný pre typ svojej pokožky,“ upozorňuje kozmetička Lenka Kovářová.

Posledné články

To, že stres je tichý zabijak, ktorý sa negatívne prejavuje na zdraví človeka, už dávno vieme. Vedeli ste ale aj to, že sa dlhodobé napätie prejaví aj na vašej kráse?
Každý rodič vie, že nič ako „iba kašlík“ neexistuje. Suchý kašeľ u detí alebo kašeľ s hlienmi neveští nič dobré. Únava, podráždenie a nervozita dieťa aj rodičov poriadne potrápia. Veď kašľalo nedávno, už je to tu zas?! Chcelo by to čarovný prútik alebo ešte lepšie - najlepší sirup na kašeľ. Dobrá správa je, že ho poznáme.
Imunita detí musí prejsť dlhú cestu, aby bola plne funkčná. Vrodená imunita do istej miery ochraňuje bábätko, ale každá choroba imunitu dočasne oslabí. Preto je dôležité vedieť, ako slabú imunitu detí vhodným spôsobom podporovať.
Krásna pleť je v prvom rade zdravá. Správna a pravidelná starostlivosť o pleť však okrem zdravia prináša aj spomalenie starnutia pokožky. Aké zložky by mali obsahovať antiaging krémy a prečo sú pre pleť dôležité?
1 2 3 7
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle