Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

5 faktov o kolagéne

25.11.2019

Fakt 1. – Množstvo kolagénu v tele vekom ubúda

Všetci starneme, čo si budeme nahovárať. V určitom veku telo už dáva najavo, že odmieta fungovať tak ako kedysi a jednoducho potrebuje nejakú „šťavu“. Po 25. roku života sa v tele začína vytvárať už o čosi menej kolagénu, ale neľakajte sa. Ešte stále to nie je úplne kritické.

Kedy teda prichádzajú prvé príznaky, že v tele chýba kolagén? Po 40. roku života sa už začínajú objavovať prvé vrásky, svalstvo je slabšie, začínajú pobolievať kĺby, kosti, pokožka už nie je taká pružná, zhoršuje sa stav chrupaviek a vlasov. A práve tieto faktory už nie sú zanedbateľné, preto si treba ešte pred týmto všetkým uvedomiť, že zdravie je to najcennejšie, čo máme, a začať s užívaním kolagénu čo najskôr. A, nie, nie je to žiaden marketingový ťah farmaceutických firiem. Je to proste fakt! Tak prečo čakať na bolesti, ak sa im dá vyhnúť?!

kolagén vekom ubúda

Fakt 2. – Kolagén a nesprávne životné návyky si nerozumejú

Asi ste nikdy nikde nečítali o tom, že fajčenie, nadmerné opaľovanie a enormný príjem jednoduchých cukrov majú pozitívny vplyv na zdravie, však? A nedočítate sa to ani tu. Všetky vyššie spomínané „neduhy“ narúšajú spájanie kolagénu s konkrétnymi miestami v tele, ktoré kolagén na svoje fungovanie naozaj potrebuje.

Fakt 3. – Zaobstarajte si hydrolyzovaný kolagén

Asi sa pýtate, prečo práve hydrolyzovaný kolagén, a možno mnohým z vás tento pojem ani nič nehovorí. Je to veľmi jednoduché, hydrolyzovaný kolagén znamená, že ide o taký kolagén, ktorý je správne spracovaný, teda tak, aby bol čo najľahšie a najrýchlejšie vstrebateľný pre naše telo. Vďaka hydrolyzácii sa výborne vstrebáva aj Optimal Plus F - PRO Collagen.

Fakt 4. – Vitamín C a kolagén? Určite áno!

Súčasne s kolagénom sa odporúča užívať aj vitamín C, pretože je jeho verným pomocníkom a výrazne pomáha jeho lepšej absorpcii. Takže ak kolagén v sebe obsahuje aj vitamín C, je to dokonalá kombinácia.

Fakt 5. – Tekutý kolagén sa najrýchlejšie vstrebáva

Tekutý kolagén je vďaka svojej forme vstrebateľný až na 99 %, a tak sa dostane všade, kde je ho nedostatok – do svalov, kĺbov, pokožky, vlasov a nechtov. Stačí, ak si kolagén na pitie zriedite s vodou a vypijete ho, ideálne večer pred spaním.

Kolagén v skratke

  • Kolagén je spájacie tkanivo a je najzastúpenejším stavebným proteínom nášho tela (viac ako 30 %).
  • Účinky kolagénu sú naozaj široké. Vplýva na vlasy, nechty, svaly, kosti, chrupavky, pečeň, srdce či pľúca.

Posledné články

Aj keď sme aktuálne všetci „zatvorení“ doma, skôr či neskôr sa opäť budeme prechádzať po uliciach, začneme opäť chodiť do práce, navštevovať reštaurácie a divadlá, ako to bolo aj doteraz. Práve preto by ste ani počas tohto obdobia nemali zabúdať na starostlivosť o svoju pleť a zdravie. Prinášame vám zopár tipov, aby ste sa mohli neskôr […]
Svätý Valentín nie je žiadny komerčný výmysel firiem, práve naopak, k tomuto sviatku sa viaže dávna história. Jedna z legiend opisuje Valentína ako kňaza, ktorý napriek zákazu oddával zamilované páry, za čo bol popravený. Ďalšia legenda hovorí o mužovi, ktorý pomáhal utiecť z väzenia bitým a mučeným kresťanom. Pre tento prehrešok ho zatvorili do žalára, kde sa zamiloval do žalárnikovej […]
Preslávená kyselina hyalurónová sa už roky rokúce používa v estetickej medicíne. Vedeli ste však, že vďaka jej účinkom je naša pleť krásna nielen zvonku, ale ak siahnete po jej tekutej forme (kyseline hyalurónovej na pitie), dokáže uľaviť aj od bolesti  a problémov s pohybom? Čistá pleť bez vrások Žiarivá a zdravá pleť je v mladom veku skoro vždy samozrejmosťou, […]
Fakt 1. – Množstvo kolagénu v tele vekom ubúda Všetci starneme, čo si budeme nahovárať. V určitom veku telo už dáva najavo, že odmieta fungovať tak ako kedysi a jednoducho potrebuje nejakú „šťavu“. Po 25. roku života sa v tele začína vytvárať už o čosi menej kolagénu, ale neľakajte sa. Ešte stále to nie je úplne kritické. Kedy teda prichádzajú […]
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle