Garantujeme doručenie do Vianoc pri objednávkach vytvorených do 20.12.
Potrebujete poradiť pri výbere vhodného produktu?
Kontaktujte nás na telefónnom čísle
+421 948 243 347
alebo na
pharma@pharmamkl.sk

5 faktov o kolagéne

25.11.2019

Fakt 1. – Množstvo kolagénu v tele vekom ubúda

Všetci starneme, čo si budeme nahovárať. V určitom veku telo už dáva najavo, že odmieta fungovať tak ako kedysi a jednoducho potrebuje nejakú „šťavu“. Po 25. roku života sa v tele začína vytvárať už o čosi menej kolagénu, ale neľakajte sa. Ešte stále to nie je úplne kritické.

Kedy teda prichádzajú prvé príznaky, že v tele chýba kolagén? Po 40. roku života sa už začínajú objavovať prvé vrásky, svalstvo je slabšie, začínajú pobolievať kĺby, kosti, pokožka už nie je taká pružná, zhoršuje sa stav chrupaviek a vlasov. A práve tieto faktory už nie sú zanedbateľné, preto si treba ešte pred týmto všetkým uvedomiť, že zdravie je to najcennejšie, čo máme, a začať s užívaním kolagénu čo najskôr. A, nie, nie je to žiaden marketingový ťah farmaceutických firiem. Je to proste fakt! Tak prečo čakať na bolesti, ak sa im dá vyhnúť?!

kolagén vekom ubúda

Fakt 2. – Kolagén a nesprávne životné návyky si nerozumejú

Asi ste nikdy nikde nečítali o tom, že fajčenie, nadmerné opaľovanie a enormný príjem jednoduchých cukrov majú pozitívny vplyv na zdravie, však? A nedočítate sa to ani tu. Všetky vyššie spomínané „neduhy“ narúšajú spájanie kolagénu s konkrétnymi miestami v tele, ktoré kolagén na svoje fungovanie naozaj potrebuje.

Fakt 3. – Zaobstarajte si hydrolyzovaný kolagén

Asi sa pýtate, prečo práve hydrolyzovaný kolagén, a možno mnohým z vás tento pojem ani nič nehovorí. Je to veľmi jednoduché, hydrolyzovaný kolagén znamená, že ide o taký kolagén, ktorý je správne spracovaný, teda tak, aby bol čo najľahšie a najrýchlejšie vstrebateľný pre naše telo. Vďaka hydrolyzácii sa výborne vstrebáva aj Optimal Plus F - PRO Collagen.

Fakt 4. – Vitamín C a kolagén? Určite áno!

Súčasne s kolagénom sa odporúča užívať aj vitamín C, pretože je jeho verným pomocníkom a výrazne pomáha jeho lepšej absorpcii. Takže ak kolagén v sebe obsahuje aj vitamín C, je to dokonalá kombinácia.

Fakt 5. – Tekutý kolagén sa najrýchlejšie vstrebáva

Tekutý kolagén je vďaka svojej forme vstrebateľný až na 99 %, a tak sa dostane všade, kde je ho nedostatok – do svalov, kĺbov, pokožky, vlasov a nechtov. Stačí, ak si kolagén na pitie zriedite s vodou a vypijete ho, ideálne večer pred spaním.

Kolagén v skratke

  • Kolagén je spájacie tkanivo a je najzastúpenejším stavebným proteínom nášho tela (viac ako 30 %).
  • Účinky kolagénu sú naozaj široké. Vplýva na vlasy, nechty, svaly, kosti, chrupavky, pečeň, srdce či pľúca.

Posledné články

Dobrý deň, milí zákazníci, radi by sme vás informovali o tom, že čoskoro naša stránka na Facebooku zmení názov z Hyalurmed Pharma MKL na Pharma MKL. Dôvodom zmeny názvu stránky na Facebooku je zjednotenie všetkých korporátnych názvov s názvom oficiálneho e-shopu. Ďakujem za pochopenie a želáme príjemný deň!
1. Opaľovací krém na tvár stačí používať iba pri opaľovaní Platí to iba vtedy, ak vám neprekáža, že nechránená pokožka predčasne zostarne pôsobením UVA lúčov, ktoré prechádzajú dokonca aj cez mraky a sklo. Ak používate kozmetiku s účinnými látkami, ako sú retinol/retinoidy, vitamín C, AHA/BHA kyseliny, určite na SPF nezabudnite, a to ani v zime či v interiéri. 2. Vodoodolný […]
A je to tu! Leto sa blíži a slnečné lúče otvárajú skrine nielen s krátkym oblečením, ale aj so strašiakom v podobe pomarančovej kože. Veľmi nevzhľadná celulitída sa objavuje najmä na bokoch, stehnách, brušku či zadku. Pri tomto estetickom probléme hrajú rolu najmä gény, podiel telesného tuku a vek. Vzniku pomarančovej kože nahráva aj nedostatočný pohyb, nevhodná životospráva […]
Nosenie ochranných rúšok sa za posledné týždne stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života a koniec koncov i zovňajška. Aj keď je náš vzhľad teraz druhoradý, pretože prioritná je funkcia rúška, predsa len istý problém nastáva, ak riešite pretrvávajúce ťažkosti s citlivou pleťou. Ochranný charakter rúška na tvár je nezameniteľný, no problém predstavuje jeho dlhodobé nosenie, a to najmä […]
1 2 3 5
© Pharma MKL 2019
facebook-squarebarsyoutube-squareinstagramshopping-basketcross-circle